Tel
+90 312 419 05 51/ +90 312 419 05 52
Adres
Öz Ankara Gıda Toptancılar Sitesi 8. Blok No: 252 Macunköy Yenimalle/ANKARA
Facebookinstagram

Çubuk Turşu Suyu Tarifi Ve Faydaları

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Çubuk Turşu Suyu Tarifi Ve Faydaları

Çubuk Turşu Suyu Tarifi Ve Faydaları

Çubuk Turşu Suyu Tarifi Ve Faydaları

Ankara’nın Çubuk ilçesinde hazırlanan turşulara lezzeti veren en önemli şeylerden bir tanesi çubuk turşu suyu hazırlama yoludur. Bir turşunun tadını güzel yapan şey turşu suyudur. Bundan dolayı turşu suyunun dikkatli hazırlanması gereklidir.

Turşu suyunun hazırlanması ile ilgili pek çok ayrı tarif vardır. Özellikle sirkeyle mi limonla mı hazırlanacağı tartışması herkesin bildiği meşhur bir tartışmadır. Ancak en sık yapılan turşu sularına hem limon hem sirke konur. Pek çok kişinin tercih ettiği turşu suyu için gerekli olan malzemeler şunlardır:

  • 1 limon,
  • 1 çay bardağı kadar sirke,
  • 4-5 tatlı kaşığı kaya tuzu,
  • 1 tatlı kaşığı limon tuzu
  • 1 litre su.

Turşusu kurulacak olan salatalıklar iğnelenerek kavanoza yerleştirilmesinin ardından üzerinde limon suyu ve sirke eklenir. Tuzlar da suyun içerisinde eritildikten sonra kavanoza dökülür. Daha sonra kavanoz ağzı kapalı bir şekilde 1 aya yakın bekletilir. Turşu suyunu iyice içine çeken salatalıklar yemeğe hazır hale gelir.

Turşuyu evde hazırlamak istemeyen kişiler de Hasega Gıda firmasına başvurarak gerçek çubuk turşularını afiyetle yiyebilirler. Müşteri memnuniyetini ön plana alan şirketimiz en özel turşuları sunabilmek adına hizmet veriyor.

Neden Turşu Suyu İçilmelidir?

Pek çok kişi turşuları yedikten sonra sularını döküyor. Ancak turşu suyunun sağlık açısından oldukça fazla faydası vardır. Bu yararlardan bir tanesi mide bulantılarını dindirmesidir. Turşunun içerisinde bulunan sirkeden dolayı insanlar turşu suyunun mideyi rahatsız edeceğini düşünür. Ancak ph dengeleme niteliğinden dolayı mideyi rahatlatan bir özelliğe sahiptir.

Bir başka faydası ise krampları geçirmesidir. Özellikle fazla su kaybına neden olan sporları yapan kişiler vücuttaki su oranının düzensizleşmesinden dolayı kramplar ile karşı karşıya kalır. Ancak tuşu suyu içerisindeki potasyum sayesinde vücuttaki su dengesinin korunmasını sağlar ve kramp ya da kas ağrısı gibi sağlık sorunlarının önüne geçer.

Evde turşu hazırlamak için vakti olmayan kişilere en doğal çubuk turşuları alabilmeleri için gösterilebilecek adres Hasega Gıda’dır. Firmamız Çubuk turşu suyu hazırlama konusunda kendisini kanıtlamış ve müşterilerinin en beğendiği firmalar arasına girmiştir.

 

23 51
© HaSeGa. 2018 tüm hakları saklıdır.