Tel
+90 312 419 05 51/ +90 312 419 05 52
Adres
Öz Ankara Gıda Toptancılar Sitesi 8. Blok No: 252 Macunköy Yenimalle/ANKARA
Facebookinstagram

Çubuk Turşusu Hazırlamanın Önemli Noktaları

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Çubuk Turşusu Hazırlamanın Önemli Noktaları

Çubuk Turşusu Hazırlamanın Önemli Noktaları

Çubuk Turşusu Hazırlamanın Önemli Noktaları

Çubuk turşusu Ankara’nın Çubuk ilçesinde üretilen turşulardır. Pek çok kişinin bildiğinin aksine bu turşusunun adı salatalığın şeklinden değil yapıldığı yerden gelmektedir. Çubuk turşusunun ünü son yıllarda ülke sınırlarını aştı. Bu şöhrete yol açan lezzetin de bazı sırları var.

Birçok usta kişi çubuk turşusunun en önemli noktasının salatalıkların iğnelenmesinde olduğunu söylüyor. İğnelenmeden kavanozlara yerleştirilen salatalıklar turşu suyunu içine çekemeyecek ve lezzetlenmediği gibi hızlı bir şekilde de eriyecektir. Bundan dolayı turşu yapılırken ilk olarak salatalıklar güzelce iğnelenmeli daha sonrasında kavanozlara yerleştirilmelidir.

Bir diğer önemli faktör ise turşu suyunun hazırlanması sırasında konulan sirkedir. Çubuk turşuların içerisindeki sirkeler de ev yapımı doğal sirkelerdir. Bu tarz sirkeyle hazırlanan turşuların lezzeti diğerlerine göre çok daha iyi olur.

Turşunun Hazırlanmasında Gerekli Olan Malzemeler

Turşular evlerde yapılabilen şeylerdir. Geçmiş yıllarda evde turşu kurmak neredeyse her ailenin geleneğiydi. Ancak günümüzün yoğun temposundan dolayı birçok kişi turşuları marketlerden satın alıyor. Evde turşu yapmak isteyenler için gerekli olan malzemeler ise şunlardır:

  • Salatalık, lahana, biber gibi turşusu kurulacak olan sebze,
  • Turşu kurulacak olan kap,
  • Sirke,
  • Limon,
  • Tuz,
  • Su.

Turşu kurabilmek için bidonlar tercih edilebiliyor. Ancak cam kavanozlarda turşu yapılması hijyenik açıdan çok daha sağlıklıdır. O yüzden ped bidonlar yerine cam kavanozlarda kurulması pek çok kişinin tavsiye ettiği şeydir.

Hazır Çubuk Turşusu Satın Alma

Turşuyu herkes evde yapmak istemeyebilir. Bunun da en önemli nedeni turşu kurmaya vakit olmaması ve yapıldıktan sonra da yenilebilmesi için bir süre beklenmesi gerektiğidir. Tüm bu süreçler ile uğraşmak istemeyen kişiler turşularını hazır alabilir.

Turşular satın alınırken dikkatli davranılmalıdır. Her turşu satan kişiye güvenmek hata olabilir. Hiçbir şüphe olmadan güvenle yenilebilecek turşular Hasega Gıda aracılığıyla satın alınabilir. İnsan sağlığına oldukça değer veren firmamız tamamen doğal bir şekilde hazırlanmış olan turşuları müşterilerine sunuyor.

Firmamız aracılığıyla turşu satın almak isteyen kişilerin bizimle iletişime geçmesi yeterlidir. İnternet sitemizde bulunan iletişim adreslerimizden birisiyle bize olaşan kişiler meşhur çubuk turşu Ankara’dan temin edebilir.

 

23 51
© HaSeGa. 2018 tüm hakları saklıdır.