Tel
+90 312 419 05 51/ +90 312 419 05 52
Adres
Öz Ankara Gıda Toptancılar Sitesi 8. Blok No: 252 Macunköy Yenimalle/ANKARA
Facebookinstagram

Çubuk Turşusunu Özel Yapan Unsurlar

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Çubuk Turşusunu Özel Yapan Unsurlar

Çubuk Turşusunu Özel Yapan Unsurlar

Çubuk Turşusunu Özel Yapan Unsurlar

Çubuk ilçesinde her bir malzemesi özel olarak seçilmiş turşuları satın alabilmek için çubuk turşu firmalarına başvurulabilir. Turşu denilince akla ilk olarak Çubuk gelir. Pek çok kişi turşunun şeklinde dolayı bu adın verildiğini düşünse de aslında Çubuk ilçesinde yapılmış olmasından dolayı bu ismi almıştır.

Bu turşuyu özel yapan bazı faktörler vardır. Bunlardan en önemlisi turşunun içerisinde bulunan tüm sebzelerin Çubuk’ta doğal kuyu suları ile yetiştirilmiş olmasıdır. Bu yetiştirme şekli sebzeleri bununla beraber de turşuları lezzetli yapar.

Çubuk turşularının yapılma şekilleri geçmişe göre farklıdır. Örneğin önceden salatalık iğnelemeleri el ile yapılırken artık makine ile bu iğnelemeler gerçekleştiriliyor. Ya da kullanılan sirkeler ev yapımı değil hazır olabiliyor. Ancak çubuk turşuları ile ilgili değişmeyen tek şey lezzetidir. Yapım şekilleri değişse de tat olarak hala en beğeniler turşu Çubuk turşusudur.

Çubuk Turşu Yapımının Püf Noktaları

Pek çok insan yaptığı turşuların çubuk turşusuna benzeyebilmesi için uğraşıyor. Bunun için de çubuk turşularının püf noktalarının bilinmesi gerekiyor. Bunlardan en önemlisi turşusu kurulacak salatalıkların iğnelenmesidir. İğneleme işlemi salatalığın turşu suyunun lezzetini içine çekmesini sağlar. Ayrıca iğnelenmeyen salatalıklar içine turşu suyunu çekmedikleri için erirler.

Bir diğer önemli nokta ise kavanozlara salatalıkların dizilişidir. Salatalıklar aralarında boşluk kalmayacak şekilde dizilmelidir. Ayrıca lezzet vermesi için de sarımsaklar da salatalıkların aralarına konulabilir.

Çubuk Turşusu Satın Alma Yolları

Bu çubuk turşuların lezzetlerini tutturabilmek kolay değildir. Evde yapılmaya çalışılan her turşu çubuk turşusunun yerini tutmayabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken şey de Hasega Gıda’nın müşterilerine sunmuş olduğu hakiki çubuk turşularını satın alınmasıdır.

Her çubuk turşusu olarak satılan turşular Çubuk yöresinde yapılmış turşular olmayabiliyor. Bundan dolayı güvenilir bir yerden turşularından alınması gerekiyor. Firmamız da Çubuk ilçesinde özenle hazırlanmış turşularını müşterilerine sunuyor. Müşterilerimize lezzetli turşular sunuyor olmamızdan dolayı da pek çok kişinin tercihi haline geldik.

Evde turşu yapma imkanı olmayan ancak Çubuk turşusu yemek isteyen kişiler çubuk turşu firmaları arasında ayrı bir yere sahip olan şirketimiz ile iletişime geçebilir.

 

23 51
© HaSeGa. 2018 tüm hakları saklıdır.