Tel
+90 312 419 05 51/ +90 312 419 05 52
Adres
Öz Ankara Gıda Toptancılar Sitesi 8. Blok No: 252 Macunköy Yenimalle/ANKARA
Facebookinstagram

Gerçek Çubuk Turşusu Satın Alabilecek Firmalar

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Gerçek Çubuk Turşusu Satın Alabilecek Firmalar

Gerçek Çubuk Turşusu Satın Alabilecek Firmalar

Gerçek Çubuk Turşusu Satın Alabilecek Firmalar

Piyasada çok fazla Çubuk turşusu satılıyor olsa da gerçek Çubuk turşusunu bulabilmek zor olabilir. Çubuk turşularını farklı kılan şey tüm sebzelerin Çubuk ilçesinde özel olarak yetiştiriliyor olmasıdır. Ancak her firma turşunun içerisinde kullanılan sebzeleri Çubuk’tan getirmiyor. Bundan dolayı satın alınacak turşunun dikkatli seçilmesi gerekir.

Çubuk turşuları için başvurulabilecek en güvenilir adreslerden bir tanesi Hasega Gıda’dır. Çubuk’ta yetişen özel sebzeler ve sirke ile hazırlanmış turşular firmamız aracılığıyla satın alınabilir. Kaliteden ödün vermeme prensibine sahip olan firmamız müşterilerine en iyi Çubuk turşusunu sunabilmek için faaliyetlerini sürdürmekte.

Çubuk Turşusu Tarifi

En lezzetli turşu denilince akla ilk Çubuk turşusu gelir. Bu turşuların hazırlanması sırasında uyulması gereken bazı püf noktaları vardır. Bunlardan bir tanesi turşusu kurulacak olan sebzelerin doğal kuyu suyu ile yetiştirilmiş olmasıdır. Çubuk turşusunu diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden birisi budur.

Dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise salatalık turşusu kurulmadan önce salatalıkların iğnelenmesidir. İğneleme işlemi salatalığın içerisine turşu suyunun geçmesini ve lezzetlenmesini sağlar. Salatalığın içerisine turşu suyu geçmediği durumda salatalık dayanmaz ve kısa bir süre içerisinde erir.

Salatalıklar iğnelenmesinin ardından kavanozlara dizilmesi gerekir. Aralarında boşluk bırakmadan dizilme işlemi yapılması gerekir. Bu yüzden de üsten salatalıklar bastırılmalı ve boşlukların kapanması sağlanmalıdır. Son olarak da tuz, limon, sirke ve sudan oluşan turşu suyu kavanoza konulmalı ve ağzı kapatılmalıdır. Birkaç hafta bekleyen turşular yemeye hazır hale gelir.

Turşular bidonlara da kurulabilir. Ancak hijyen açısından cam kavanozların tercih edilmesi daha iyidir.

Evde Turşu Yapamayacak Olanlara Tavsiye

Evde turşu hazırlamak için herkesin vakti olmayabilir. Bunun için de yapılacak şey hazır turşuların satın alınmasıdır. Ancak her Çubuk turşusu diye yazan turşulara güvenmek de yanlış olur. Hasega Gıda olarak firmamız en kaliteli turşuyu müşterilerine sunabilmek için çabalıyor.

Kalite anlayışı ile rakiplerinden sıyrılan firmamız pek çok kişinin Çubuk turşuları için başvurduğu yerdir. Firmamızdan farklı Çubuk turşularının satın alınabilir. Gerçek çubuk turşusu alabilmek için firmamız ile iletişime geçilmelidir.

 

23 51
© HaSeGa. 2018 tüm hakları saklıdır.