Tel
+90 312 419 05 51/ +90 312 419 05 52
Adres
Öz Ankara Gıda Toptancılar Sitesi 8. Blok No: 252 Macunköy Yenimalle/ANKARA
Facebookinstagram

Çubuk Turşusu Ankarada Nasıl Temin Edilir

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Çubuk Turşusu Ankarada Nasıl Temin Edilir

Çubuk Turşusu Ankarada Nasıl Temin Edilir

Çubuk Turşusu Ankara’da Nasıl Temin Edilir?

Çubuk turşusu Ankara’nın son zamanlarda neredeyse hakkında en çok bahsedilen konusu haline gelmiştir. Çubuk turşusu ilk akla geldiği zaman şekli itibari ile bu şekilde olduğu düşünülür fakat, aslında bu turşu türüne adını veren durum, turşunun Ankara’nın Çubuk ilçesinde üretilen organik malzemelerle yapılıyor olmasıdır. Çubuk turşusunun bu isimle anılıyor olmasının sebebi ise, Türk Patent Enstitüsü ile birlikte turşunun yalnızca Çubuk bölgesine ait olan bir ürüne dönüşmüş olmasıdır. Aynı şekilde Kırkağaç kavunu da coğrafi patente sahip bir üründür. Çubuk turşusunun üretiminin ve satışının yapılması herhangi bir izin olmaksızın artık mümkün olmayacaktır.

Çubuk Tuşusu Nasıl Yapılır?

Bu turşunun hazırlanmasında oldukça önemli ve diğerlerinden farklı aşamalar yer alır. Çubuk turşusu için gereken sebzeler, muhakkak, Çubuk ikliminde yetiştirilmiş ve özenle toplanmış organik sebzeler ve meyveler olmak durumundadır. Bu sebzeler ve meyveler toplandıktan sonra büyük tanklarda birden fazla defa yıkanacaktır. Yıkanma sonrasında sebzeler numaralandırılır ve ayrıştırılır. Çöpler ve çekirdekler temizlenir. Daha sonra turşuluk malzemeler toprak küplere doldurulur, tuz ve su eklenir. Çubuk turşusunun lezzet sırlarından bir diğeri, turşunun içerisine sarımsak, defne yaprağı ve dere otu eklenmesidir. Bu nedenle Çubuk turşusu daha lezzetlidir. Turşu küpleri, oda sıcaklığında ve ışık almayan bir alanda yaklaşık 20 gün boyunca bekletilir. Bekleyen küpler fermente olur ve turşular hazır hale gelince açılır. Daha sonra daha küçük kaplara aktarımı yapılan turşular, satışa hazır hale gelmiştir.

Çubuk Turşusu Nasıl Satın Alınır?

Kişiler, pek çok şehirde Çubuk turşusu arayışı halindedirler. Bu turşunun üretimi çok fazla firma tarafından sağlanamaz çünkü artık özel bir gıda haline gelen ve patenti olan Çubuk turşusu üretimi ve dağıtımı için özel bir izin gerekmektedir. Bu nedenle kişiler, kimi zaman gerçek Çubuk turşusu olmayan fakat öyle olduğu iddia edilen turşuları satın alma yanılgısına düşmektedirler. Firmamız Hasega Gıda, Çubuk turşularını temin edebileceğiniz güvenli bir firmadır. Üstelik Çubuk turşusu edinebilmek için artık, kişilerin yalnızca Ankara’da ikamet etmelerine de gerek yoktur. Kişiler, firmamız aracılığı ile Çubuk turşusu siparişlerini verebilirler. Firmamız, siparişleri en kısa zamanda kargolar ve en hızlı şekilde müşteriye ulaşmasını sağlar. Çubuk turşusu Ankara’nın bir lezzeti olsa da artık bu lezzet için Ankara’ya gelmenize gerek yok, firmamız turşuyu ayağınıza getirmekten memnuniyet duyar.

 

 

23 51
© HaSeGa. 2018 tüm hakları saklıdır.